Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. Mimo, że te wydarzenia są już za nami, w powietrzu utrzymuję się wciąż ich atmosfera. Rok 2020, co byśmy o nim nie powiedzieli, był jedyny w swoim rodzaju, pierwszy taki w historii. Wymagał od nas wprowadzenia wielu zmian. Dla niektórych był to pierwszy moment zatrzymania się od długiego czasu.

Tam gdzie było to możliwe przeszliśmy na pracę zdalną, dzieciom wprowadzono zdalne nauczanie. Spędziliśmy mnóstwo czasu w naszych domach. Większość z nas, musiała zmienić swój system wartości, zachowań oraz działań.

Nie wiem, czy zauważyliście to u siebie ale podejmując jakieś decyzje lub zmiany posługujemy się swego rodzaju terminarzem. Często można usłyszeć takie słowa jak „od jutra”, „od poniedziałku”, „od nowego miesiąca”, czy tak jak w obecnej sytuacji „od nowego roku”.

Wydaje mi się, że ten kto miał zamiar zrobić postanowienia oraz plany noworoczne, już to zrobił, a u niektórych ta lista jest ambitnie długa.

Jednak myśleć o działaniu, to zupełnie co innego niż działać. Za waszymi postanowieniami, planami noworocznymi kryje się pewna wizja. Pewna wizja Was samych jak chcielibyście wyglądać bądź czuć się na końcu tej drogi. Jeżeli, ktoś do Nas mówi, że chciałby np. schudnąć bądź rzucić palenie, możemy domniemywać, że jego celem jest po prostu być zdrowym. Nie ma jednej wyznaczonej drogi do osiągniecia głównego celu, a często na finalny efekt składa się wiele małych czynności wykonywanych każdego dnia.

Mamy dwie propozycje odnośnie postanowień. Korzystając z tego, że jesteśmy na samym początku drogi do roku 2022, zachęcamy do nadania tytułu, bądź hasła, które będzie Was towarzyszyło przez cały rok. Potraktujcie nadchodzące 12 miesięcy jak film, któremu sami nadajecie tytuł, a z racji tego, że to Wasz rok macie pełną dowolność.

Drugą propozycją jest abyście wyobrazili sobie nadchodzący rok 2021 jako symbol. Zaproście go do domu, posadźcie w ciepłym miejscu, w kąciku waszego domu. Umieśćcie tam dobre emocje, które towarzyszyły wam przy przejściu w nowy rok. W momencie, kiedy wasza motywacja zacznie spadać. W głowie zaczną się kłębić różne myśli. Spójrzcie w kącik, gdzie wygodnie siedzi Wasz symbol i zastanówcie się co wynieśliście z roku 2020 oraz dlaczego podjęliście się pewnych zmian bądź działań.

Jeżeli, któraś z tych propozycji Cię zainteresowała. Znajdź swoje miejsce, włącz spokojną muzykę, zamknij oczy. Pomyśl przez chwilę, wyobraź sobie symbol, bądź wymyśl motto nadchodzącego roku. Nie zajmie Ci to dużo czasu. Swoje przemyślenia możesz spisać na kartce.

Przekonań na temat postanowień noworocznych jest bardzo dużo, lecz jeżeli Wam służą i jest to dla Was możliwość postawienia granicy między przeszłością a przyszłością, to czemu tego nie robić. My ze swojej strony, mocno trzymamy kciuki za Wasze postanowienia oraz plany! Nawet najmniejsze zmiany, mogą zmienić całość.

Iza & Filip

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *